Showing all 7 results

Ruinart

Ruinart najstarszy dom szampański na świecie. Historia tego wyjątkowego szampana sięga niemal 300 lat wstecz, kiedy to Nicolas Ruinart stworzył pierwszy na świecie dom szampański.

Szampan Ruinart kryje w sobie historię, pasję i tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Misją marki jest dążenie do winiarskiej doskonałości,  poprzez kultywowanie kunsztu założyciela domu Ruinart w produkcji wina wyłącznie z najlepszych winogron Chardonnay, zwanych „złotymi gronami Ruinart`a”. Ruinart był pierwszym domem szampańskim, który uzyskał we Francji tytuł zabytku historycznego.

Ruinart to pełna pasji, wizjonerska marka  o wspaniałym dziedzictwie, a także zaproszenie do ekscytującego świata sztuki. Dziś Dom Szampański Ruinart współpracuje ze światem sztuki i uczestniczy w międzynarodowych wydarzeniach takich jak Art Basel, ARCO, Carre Rive Gauche czy London Design. Sama butelka Ruinart uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w szampańskiej kategorii, a wariant Blanc de Blancs za jeden z najwybitniejszych w swoim rodzaju. Ruinart łączy w sobie ponadczasową elegancję, szyk oraz francuską „art de vivre”.

Pomiędzy tradycją i jakością oraz nowoczesnością w kreatywnym wydaniu marka Ruinart jest uosobieniem najwyższego wyrafinowania i smaku, trafiającego w gusta najbardziej wymagających miłośników szampana.