Showing all 11 results

Krug

Krug zaczyna się tam gdzie kończy się szampan. Krug dla wielu miłośników szampana to prawdziwa legenda. Wiele osób twierdzi, że nie ma wspanialszej marki szampana. Na świecie znajdziemy rzeszę entuzjastów określających się mianem „wielbicieli Kruga”. Oddaje to w pełni pasję i fascynację, którą szampany Krug wzbudzają wśród znawców.

Dom Szampański Krug powstał w 1843 roku za sprawą bezkompromisowego pasjonata oddanego poszukiwaniu absolutnej doskonałości w sztuce winiarskiej – Josepha Kruga. Ten pochodzący z Nadrenii-Palatynatu winiarz terminował wcześniej przez dziewięć lat u wybitnych mistrzów z Szampanii. Celem, który sobie postawił było zapewnienie swoim odbiorcom niezmiennie najwyższej przyjemności płynącej z picia szampana – bez względu na wahania pogody.

Krug co roku tworzony jest jak nowe dzieło sztuki i jest to proces, którego nie można przyśpieszyć. Krug wybiera najlepsze winogrona z najbardziej wyjątkowych winnic i jako jeden z nielicznych Domów Szampańskich tworzy wina bazowe w dębowych beczkach. Z win tych szef piwnic i zespół mistrzów kupażu komponuje tego doskonałego szampana. Każdego roku w specjalnej księdze zapisywanych jest 5000 not degustacyjnych! W jednej butelce znajduje się nawet 120 win pochodzących z 15 roczników. Idealna kompozycja leżakuje minimum 5 lat w kredowych piwnicach a powstanie Kruga Grande Cuvee zajmuje nawet 20 lat.

Dom szampański Krug od 6 pokoleń prowadzony jest przez tę samą rodzinę.  Majestatyczny, bogaty i unikalny szampan dla koneserów doceniających wyjątkowość i indywidualizm.