Showing 1–12 of 15 results

Wódka

Błogość, to uczucie, które zazwyczaj  towarzyszy nam zaraz po wypiciu kieliszka dobrej jakości wódki. Żaden inny trunek nie wprowadza nas w stan równie podobny do euforii i podniecenia. Nie ma innego alkoholu na świecie, który nie dodawałby nam dystansu do świata, nie oczyszczałby spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Wódka ma tę właściwość i dlatego tak często korzystamy z jej usług. „Jej Wysokość” towarzyszy nam od wieków, w końcu to my, Polacy zapoczątkowaliśmy jej produkcję. Burzliwe dzieje naszej historii sprzyjały w dążeniu do stworzenia trunku doskonałego, czystszego niż każdy inny żywioł. Ogień, woda, ziemia, powietrze – wódka bierze z nich to co najlepsze, a my – to, co najlepsze z wódki.

Nasze dążenia zaowocowały stworzeniem jej najczystszej postaci. Dzięki wprowadzeniu wielokrotnej destylacji oraz filtracji przez okrzemki i węgiel uzyskaliśmy produkt doskonały, który zapoczątkował na świecie stworzenie segmentu wódki premium.

Początkowo jednak nieufnie patrzono na nasz skarb narodowy. Z czasem, a dokładnie na początku ubiegłego wieku, dzięki działaniom wielu „oświeconych” świat zaczął się przekonywać do zalet trunku z polskim rodowodem. Nie udałoby się to gdyby nie rozwój kultury barmańskiej na świecie. Tworzenie drinków przez wizjonerskich barmanów w najbardziej ekskluzywnych barach na świecie umozliwiło szerokiemu gronu odbiorców poznanie zalet wódki.

Miejsca takie jak The American Bar w hotelu Savoy w Londynie, Bar Hemingway usytuowany w Hotelu Ritz w Paryżu, czy też Stork Club w Nowym Jorku rozsławiły imię wódki wśród ówczesnych elit. To tam powstała sławna Bloody Mary, czy Martini z twistem zmodyfikowane przez Johnny Brooksa.

A to był tylko początek ekspansji wódki, która jest obecnie najczęściej pitym alkoholem na świecie. Jej wszechstronność pozwala nam cieszyć się nią na wiele sposobów. Zmrożona pita w kieliszku, na lodzie, w koktajlach mieszanych, czy też infuzowana w domowych spiżarniach. Aromatyzowanie ziołami i owocami, również jest polską innowacją. Tworzenie domowych nalewek zapoczątkowało powstanie oddzielnej grupy wódek smakowych. Jest ich obecnie wiele rodzajów, ale w tym wypadku najlepiej jest się nimi raczyć w spokoju, na ciepło, delektując się wszystkimi tymi naturalnymi zapachami, o które wzbogacono ten najczystszy trunek.

Alkohol towarzyszy nam od wieków, jego działanie sprawdzono już w wielu sytuacjach, ale wódka premium jako jedyna ma tę unikalną zaletę, iż nie odbiera długu zaufania następnego dnia rano.

Luksusowy produkt

Wódka Belvedere to pierwszy polski produkt, który osiągnął międzynarodowy status luksusu. Wódka Belvedere tworzona jest według technologii wypracowanej w Polmosie Żyrardów z najwyższej jakości spirytusu produkowanego ze starannie wyselekcjonowanego polskiego Żyta Dańkowskiego (uprawianego w wybranych regionach Mazowsza),  oraz krystalicznej wody artezyjskiej.  Poddawana jest trzydziestu trzem kontrolom jakości oraz czterokrotnej destylacji. Jest to idealna liczba, by zapewnić harmonię między czystością a charakterem, który rozpieści nawet najbardziej wymagające podniebienia.

Od 2009 r Belvedere otrzymała ponad czterdzieści pięć nagród i wyróżnień, m. in. w 2014 r po trzy złote medale w niezwykle prestiżowych konkursach International Spirits Challenge (ISC) i Vodka Masters.

Kochana na całym świecie

Jak to możliwe, że serwowana dziś w ponad 100 krajach świata polska Belvedere Vodka rozkręca zabawę w najlepszych klubach od Ameryki i Europę po Azję. Od Nowego Jorku po Sydney, od Londynu po Tokyo, wódka Belvedere obecna jest w najmodniejszych lokalach i pożądana na najbardziej ekskluzywnych przyjęciach. Stała się symbolem światowego sukcesu polskiego produktu z najwyższej półki. Największy sukces odniosła do tej pory w Stanach Zjednoczonych. Uwielbiają ją takie osobistości jak Sting, Jadee Jagger, Harrison Ford czy Bill Clinton. Cieszy się obecnie ogromnym powodzeniem we Wschodniej Europie, w tym również w swojej polskiej ojczyżnie. Wszystko dlatego, iż polscy konsumenci coraz częściej doceniają produkty najwyższej jakości.

Belvedere Vodka powstała w 1993 r. jako zupełnie nowa, unikalna i pierwsza luksusowa macerowana wódka na świecie (w przypadku odmian smakowych stosuje się naturalną macerację owoców). Przez ekspertów została uznana za pierwszą na świecie wódkę super premium – definiując standardy tej nowej kategorii najbardziej luksusowych wódek.

Markę Belvedere wykreowano z pasją i zamiłowaniem do jakości i piękna , stąd nazwa marki „Belvedere” (od włoskiego bello – piękny, vedere – widzieć). Wyjątkowy charakter tej wódki oddaje wyrafinowana butelka z wizerunkiem Pałacu Belwederskiego w Warszawie. Zezwolenia na użycie go przez tę prestiżową polską markę udzielił sam prezydent Lech Wałęsa.

Wódka Belvedere to kreator trendów w modzie, rozrywce i sztuce. Gwiazdy muzyki, jak Grace Jones, Lady Gaga, Duran Duran czy Rita Ora swoje występy organizują we współpracy z Belvedere Vodka.

To także alkohol dla indywidualistów i koneserów nocnego życia, nic więc dziwnego, że jest to wybór Jamesa Bonda w najnowszej części serii – „Spectre”.

Z okazji wspólnej przygody Jamesa Bonda i Belvedere powstały dwie unikatowe serie limitowanych butelek: kolekcjonerska M16 i podświetlana, metaliczna „007” Silver Sabre.

Belvedere towarzyszy też głośnym światowym wydarzeniom z pogranicza sztuki i rozrywki w najlepszym stylu. Pojawia się wszędzie tam, gdzie emocje budzą moda, muzyka i splendor, m.in. w czasie Tygodni Mody w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku i Mediolanie a także na festiwalu filmowym w Cannes.